05 Dec 2022

Mikołajki dla Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie

Niedzielne popołudnie 4 grudnia było dla nas wyjątkowe i bardzo radosne. Spędziliśmy je w Starochorzowskim Domu Kultury z grupą kilkudziesięciu młodych osób – dzieci i młodzieży znajdujących się pod opieką Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie. Wspólnie świętowaliśmy Mikołajki.

Spotkanie uświetnił spektakl „Zosia z Szarego Miasta” w reżyserii Jakuba Pieczki i w wykonaniu aktorów działających w Stowarzyszeniu „take tam”  im. Artystów Międzywojnia. Poznaliśmy historię Zosi, mieszkającej w Szarym Mieście, w którym nie ma żadnych uczuć, wszystko jest nudne i bezbarwne. Dziewczynka odnajduje na strychu starą książkę, w której jest mapa prowadząca do Królowej Emocji. Spektakl spotkał się z entuzjastyczną i żywą reakcją widowni.

Główną atrakcją imprezy była wizyta Świętego Mikołaja i Elfa. Każde dziecko mogło porozmawiać chwilę z Mikołajem i zrobić sobie wspólne zdjęcie. Oczywiście nie zabrakło prezentów – wszystkie dzieci otrzymały podarunek z życzeniami „Słodkich Świąt” od firmy Acatom. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli dać upust swojej kreatywności w kąciku plastycznym. Świąteczna atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim uczestnikom, a nam dodała energii do działania na kolejne tygodnie.

Organizacja spotkania mikołajkowego dla Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie jest działaniem firmy Acatom na rzecz lokalnej społeczności. Pragniemy realnie wspierać naszych sąsiadów, konsekwentnie wdrażając politykę społecznie odpowiedzialnego biznesu poprzez prowadzenie działań charytatywnych.

Mikołajki dla Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie wróć do listy