News

Konkurs o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku
23. września mieliśmy przyjemność wziąć udział w gali rozdania nagród dziesiątej edycji Konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła, która odbyła się Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Certyfikat uczestnictwa w konkursie odebrał Krzysztof Mus, Prezes Zarządu firmy Acatom.
Do udziału w tegorocznej edycji konkursu została nominowana jedna z naszych krakowskich inwestycji - Federowicza 61, zakończona w II połowie 2021 roku. W skład tego kameralnego osiedla wchodzi dziesięć 2-piętrowych budynków i 80 mieszkań, o powierzchni od 34 m² do ponad 83 m². Najważniejszym celem konkursu jest ocena podmiotów realizujących inwestycje mieszkaniowe na terenie Krakowa i gmin ościennych. W bieżącej edycji nominowanych zostało w sumie 11 firm deweloperskich i 14 inwestycji, a konkurs w tym roku obchodził swoje XX-lecie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym firmom.
Raport Przyjazny Deweloper 2022
Z przyjemnością informujemy, że znaleźliśmy się w gronie dziesięciu polskich firm, które otrzymały tytuł Przyjaznego Dewelopera 2022.
Wyróżnienie przyznawane jest przez redakcje Gazety Finansowej oraz Home & Market tym przedsiębiorcom z sektora nieruchomości, dla których dane słowo, czyli to, co zadeklarowali w ofercie i zawarli w umowie – jest wiążące. Przyjazny deweloper to według dziennikarzy również taki, który gotowy jest służyć pomocą i dzielić się swoim doświadczeniem. Zapraszamy do zapoznania się z całym raportem Przyjazny Deweloper 2022: https://gf24.pl/33425/przyjazny-deweloper-2/
Mieszkania w Piastowskiej 30 taniej nawet do 50 000 zł!
Kameralny projekt Piastowska 30 jest idealną propozycją zarówno dla osób marzących o własnym lokum, jak i poszukujących wyjątkowych realizacji pod inwestycję kapitału. Niebanalne położenie Piastowskiej 30, zlokalizowanej w niedalekim sąsiedztwie Błoń Krakowskich i Parku Jordana, sprawia, że inwestycja łączy podmiejski klimat z bliskością centrum miasta.
Piastowska 30 objęta jest systemem automatyki mieszkaniowej Appartme – jednej aplikacji do zarządzania wieloma obszarami, wspierającej ekologiczny styl życia. Pozwala ona na zdalne sterowanie oświetleniem, gniazdami elektrycznymi oraz zaworami wody. Tylko do 15 października przy zakupie mieszkania można otrzymać atrakcyjny rabat w wysokości nawet do 50 000 zł.* Odbiór kluczy gwarantujemy jeszcze w 2022 roku! Wszelkich informacji na temat inwestycji i aktualnej promocji udzielą pracownicy Acatom pod nr telefonu: 12 222 02 01 lub adresem mailowym mieszkania@acatom.pl. Biuro Sprzedaży znajduje się przy ul. Christo Botewa 14 i czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. Zapraszamy na stronę inwestycji: https://www.acatom.pl/inwestycja/piastowska-30 *Promocja obowiązuje od 01.09 do 30.09.2022 roku
V Charytatywny Bieg św. Goara
Dnia 14 maja 2022 w Lesie Komunalnym w Gliwicach odbył się V Bieg Charytatywny św. Goara, zorganizowany przez Gliwickie Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjne i Radę Rodziców. W biegach dla dzieci i dorosłych na kliku różnych dystansach wzięło udział łącznie ponad 250 osób.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, nagrodę oraz pakiet startowy. W trakcie festynu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w warsztatach, licznych grach i zabawach. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann. Celem biegu było pozyskanie funduszy na budowę ścieżki sensorycznej. A my mieliśmy ogromną przyjemność oraz wyjątkowy zaszczyt być sponsorem tego wydarzenia.
Acatom wygrywa Ranking Najlepszych Inwestycji na Śląsku
Z przyjemnością informujemy, że 1 miejsce w Rankingu Najlepszych Inwestycji na Śląsku zajęły dwa realizowane przez nas przedsięwzięcia deweloperskie. W I kwartale 2022 roku w Katowicach ranking wygrała inwestycja Daszyńskiego Park, a w Gliwicach – Apartamenty Mikołowska, która utrzymała tym samym pozycję z grudnia 2021.
Ranking Inwestycji to zestawienie portalu RynekPierwotny.pl, w którym raz na kwartał wskazywane są najpopularniejsze inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Wyniki rankingu bazują na podstawie analizy zachowań ponad 500 000 użytkowników, którzy co miesiąc przeglądają oferty deweloperów w poszukiwaniu wymarzonego „M”. Cały ranking, obejmujący 18 miast wojewódzkich w Polsce, znajduje się pod linkiem: https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/znamy-laureatow-rankingu-inwestycji-zobacz-kto-zwyciezyl-w-twoim-miescie/11417/
Wyróżnienie Deweloper Roku 2021
Miło nam poinformować, że firma Acatom została uhonorowana wyróżnieniem Deweloper Roku 2021, przyznawanym przez redakcje „Gazety Finansowej” i „Home & Market”.
Grono wyróżnionych deweloperów w ocenie redakcji zasłużyło na szczególne uznanie, ponieważ mimo zawirowań, wynikających zarówno z pandemii Covid-19, jak i wojny rosyjsko-ukraińskiej, korzystając z wieloletniego doświadczenia, tak konstruują ofertę, by nieustannie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jesteśmy dumni, że nasza praca i zaangażowanie zostały docenione. Z całą treścią raportu „Deweloper Roku 2021” można zapoznać się pod linkiem: https://tiny.pl/98grb.
Kolejny etap budowy Piastowskiej 30
Intensywne prace na placu budowy Piastowskiej 30 w Krakowie zaowocowały wejściem w kolejny etap. Inwestycja osiągnęła stan surowy otwarty.
Kameralny projekt Piastowska 30 jest idealną propozycją zarówno dla osób marzących o własnym lokum, jak i poszukujących wyjątkowych realizacji pod inwestycję kapitału. Zakończenie budowy zaplanowane zostało na III kwartał 2022. W sprzedaży pozostało ostatnie kilkanaście mieszkań. Więcej informacji na temat inwestycji: https://acatom.pl/inwestycja/piastowska-30
Ankieta Badanie Satysfakcji Klienta
Kilka dni temu przekazaliśmy już większość mieszkań nowym właścicielom w ramach zrealizowanej inwestycji Federowicza 61. W finale procesu sprzedaży nasi klienci otrzymali do wypełnienia ankietę Badanie Satysfakcji Klienta. Cenimy sobie każdą wyrażoną opinię, tym bardziej cieszy nas fakt, że nasza praca została doceniona i wszystkie opinie były pozytywne!
Dziękujemy osobom, które poświęciły czas na wypełnienie ankiety. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie miłe słowa. Kilka cytatów oraz częściowe wynik z ankiet prezentujemy poniżej: "Bardzo dobry kontakt z biurem sprzedaży, Panie bardzo życzliwe, chętne do pomocy w kwestiach wszelakich, bardzo profesjonalna obsługa!" "Uzyskałem bardzo profesjonalną pomoc w biurze sprzedaży. Bardzo dziękuję paniom Katarzynie i Paulinie. 100% profesjonalizmu i wysoka kultura osobista." "Jestem pod ogromny wrażeniem Pani Pauliny, niezwykle pomocna, profesjonalna, z ogromną kulturą osobistą i klasą. Wiele razy otrzymałam wyczerpujące odpowiedzi, rady, sugestie, bardzo bezpiecznie klient czuje się pod opieką pani Pauliny."
Sprostowanie do artykułu prasowego Dziennika Zachodniego
Dnia 2 lutego 2022 roku na łamach Dziennika Zachodniego ukazało się sprostowanie do artykułu prasowego na temat naszej inwestycji Daszyńskiego Park w Katowicach, który opublikowany został w listopadzie 2021 roku. Poniżej zamieszczamy fragment treści sprostowania:
„Acatom Spółka z o.o. Sp. k. informuje, że odwierty które wykonała Spółka na terenie realizowanej inwestycji sięgały do 26,0 m, a nie od 5 do 6 metrów jak stwierdza artykuł. Na dodatek, należy zaznaczyć iż w trakcie przygotowywania dokumentacji projektowej inwestor dokonał 9 nowych odwiertów o głębokości do 26 m o łącznej długości 164,5 mb co zostało ponadto wsparte geofizycznymi badaniami elektrooporowymi oraz 7 archiwalnymi odwiertami geotechnicznymi. (…) Decyzja pozwolenia na budowę w/w inwestycji została wydana w oparciu o projekt budowlany, uwzględniający fakt posadowienia budynków na przedmiotowym terenie, a co za tym idzie projekt ten przewiduje niezbędne warunki techniczne i zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczeństwo oraz trwałość inwestycji.” Całość sprostowania dostępna jest pod linkiem: https://dziennikzachodni.pl/sprostowanie-do-artykulu-prasowego-mieszkancy-boja-sie-budowy-osiedla-w-katowicach-przy-ul-daszynskiego/ar/c9-16028777
Wspieramy aktywność dzieci i młodzieży
22 stycznia 2022 r. w Domu Ludowym w Muchówce im. Alojzego Stochla odbyła się XII edycja Międzyświetlicowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Nowego Wiśnicza. Turniej zorganizowany został w ramach ferii dla dzieci z Gminy Nowy Wiśnicz.
Mecze w systemie pucharowym były rozgrywane jednocześnie aż na trzech stołach. Kto wie, czy wśród turniejowych graczy nie znalazł się nowy talent na miarę Andrzeja Grubby lub Leszka Kucharskiego? Turniejowe zmagania były okazją do czynnego wypoczynku oraz sportowej rywalizacji, która w tym trudnym pandemicznym okresie jest niezwykle ważna dla młodych ludzi. Mieliśmy przyjemność być partnerem wydarzenia. Więcej informacji pod linkiem: https://moknowywisnicz.pl/n,xii-miedzyswietlicowy-turniej-tenisa-stolowego-w-muchowce.
Acatom zagrał razem z WOŚP!
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku akcję można było wspierać na wiele różnych sposobów, również poprzez wpłaty do eSkarbonki – bez wychodzenia z domu.
Jedna z nich była nasza - Acatomu! Dzięki temu każdy z nas w łatwy sposób mógł zagrać z WOŚP dla okulistyki dziecięcej. Naszą eSkarbonkę można znaleźć pod linkiem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/mxwcmk
Mikołowska Apartments ranked number one among investments in Gliwice
We are pleased to announce, that one of our investments located in Silesia won the honorable first place in the popularity ranking of the prestigious Rynek Primary portal.
In December 2021, our project Mikołowska Apartments outclassed the competition and became the most visited investment in Gliwice.
A Christmas gift for our four-legged friends
Winter is a difficult time for the charges of animal shelters, so out of concern for our smaller brothers, we organized a collection among the employees of Acatom to help one of the shelters in Krakow.

Christmas appeal

There are several hundred dogs and cats in the shelter, eagerly waiting for people who want to give them a home and genuine, loving care. In this special period, as well as in the heat of Christmas preparations, it is also worth remembering about our four-legged friends, which is why we encourage all people of good will to get involved in helping. All details about the forms of support, as well as information about dogs and cats waiting for adoption, can be found at the link:

http://www.schronisko.krakow.pl/

Investment at ul. Federowicza 61 with an occupancy permit
We are pleased to announce that the investment at ul. Federowicza 61 has been completed. The building has obtained an occupancy permit.
Mass media about us
The portal Miasto.pro writes about our plans for the future
Acatom is a real estate development company that has been operating on the real estate market for over a decade. Her activity so far has mainly involved investments in Kraków. This year the developer entered the Metropolis GZM. Full text available at: https://miasto.pro/acatom-rosnie-na-poludniu-polski-w-katowicach-kupil-drugi-grunt/ ht
Mikołajki with the GTW Association
On December 5, we had the honor to be a partner of a unique event. At the Rynek Artistic Station in Gliwice, a Christmas meeting was held, organized by the GTW Association, co-organized by Acatom. Almost a hundred children - charges and participants of the Association's activities - received sweet Christmas gifts.
The event was hosted by animators and the highlight was an unusual surprise show. St. Nicholas' Day was an opportunity to celebrate together and to summarize the whole year of the Association's activity. After the meeting, all participants could take part in workshops organized on the Market Square as part of the Christmas Market. There were also Christmas delicacies, as well as many opportunities to buy ornaments and Christmas gifts. Cooperation with the largest organization in Gliwice, as well as one of the largest in Silesia - GTW Association, which has been successfully developing social, sports and cultural projects for years, is an important element of our activities for the local community. We are glad that we could be part of such a nice project and bring a lot of joy to quite a large group of kids.
Acatom is giving away Christmas gifts
Special Christmas promotions are waiting for our customers in the sales offices
We will buy plots of land for multi-family housing
We are interested in purchasing land for multi-family housing in Krakow.

When sending an offer for a given property, please provide:

  • property location and area
  • information about the real estate (development plan, planned UFA, & nbsp; WZiZT, other)
  • proposed price

contact:

Wojciech Woźniak

Director for s. expansion & nbsp;

e-mail: & nbsp; w.wozniak@acatom.pl

tel. 662-160-505

Commencement of signing developer contracts for the investment at ul. Piastowska
Today, the first clients concluded developer agreements. All works are going according to plan and in one year's time the apartments will be handed over to buyers.