News

Pierwszy beton w Rzeszowie wylany!
Budowa inwestycji Langiewicza 37 ruszyła pełna parą. Pierwszy beton został wylany. Na miejscu placu budowy trwają prace nad zabezpieczeniem wykopu i montaż ścianki Larsena.

Sprzedanych zostało już 35 mieszkań z dostępnej oferty. Wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania zapraszamy do biura sprzedaży przy ul. Handlowej 3 w dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00, a w soboty od 9:00 do 13:00. Do zobaczenia w Rzeszowie!

Inwestycja w Gliwicach prawie gotowa!
Trwają ostatnie prace na placu budowy inwestycji Apartamenty Mikołowska.

Przed nami zagospodarowanie terenu i roboty wykończeniowe części wspólnych wewnątrz budynku. Zakończenie budowy i uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie jeszcze w 2023 roku.  

Piastowska 30 – ostatnie mieszkanie sprzedane!
Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza krakowska inwestycja znalazła już komplet właścicieli. Ostatnie z dostępnych mieszkań w inwestycji Piastowska 30 właśnie zostało sprzedane. Gratulujemy wszystkim nabywcom i życzymy samych szczęśliwych chwil pod nowym adresem!
To już druga inwestycja, którą zakończyliśmy w tym roku. Przed nami kolejne wyzwania i nowe projekty. Dziękujemy wszystkim klientom za zaufanie!
Langiewicza 37 – start sprzedaży!
Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy sprzedaż naszej najnowszej inwestycji.

Langiewicza 37 to dwunastokondygnacyjny budynek powstający blisko centrum Rzeszowa. W ramach inwestycji oferujemy łącznie 230 mieszkań o powierzchni od 34,04 m² do 99,12 m². W zależności od kondygnacji mieszkania posiadają ogródki, balkony lub widokowe tarasy.  Dla właścicieli zaprojektowaliśmy w sumie 290 miejsc postojowych, a także komórki lokatorskie, schowki oraz wózkownie. Na parterze zaplanowaliśmy strefę 5 lokali usługowych.

Biuro Sprzedaży Mieszkań w Rzeszowie znajduje się nieopodal inwestycji – przy ul. Handlowej 3 i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. Zachęcamy do kontaktu również pod nr tel.: 17 710 00 17 oraz drogą mailową: rzeszow@acatom.pl.

Pozwolenie na użytkowanie dla inwestycji Wawer Go!
Nasze jedenaste przedsięwzięcie deweloperskie zostało zakończone! Wawer Go – inwestycja mieszkaniowa realizowana przez nas w stolicy, otrzymała właśnie pozwolenie na użytkowanie.

To dokument wydawany przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego stwierdzający, że inwestycja została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, a także spełnia wszelkie możliwe normy i warunki techniczne, sanitarne i przeciwpożarowe. W tej inwestycji wszystkie mieszkania zostały już sprzedane. Zapraszamy do śledzenia naszej strony – wkrótce będziemy informować o rozpoczęciu drugiego etapu Wawer Go.  

Twoje własne mieszkanie z programem Bezpieczny Kredyt 2%
Szukasz swojego pierwszego mieszkania? Planujesz je kupić jeszcze w tym roku? Skorzystaj z rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%, a my pomożemy Ci zagospodarować go jak najlepiej.

Po pierwsze - wybierz mieszkanie

Zadbaliśmy o to, by oferta mieszkań w Daszyńskiego Park była odpowiednio szeroka i różnorodna, ale ilość dostępnych lokali wciąż się zmniejsza. Już teraz wybierz swoje wymarzone mieszkanie, zanim znikną te najatrakcyjniejsze. Nie zwlekaj do momentu planowanego uruchomienia programu Bezpieczny Kredyt 2% w lipcu 2023, ponieważ liczba zainteresowanych nim osób ciągle rośnie.

Po drugie - podpisz umowę deweloperską

Podpisując umowę deweloperską gwarantujesz sobie niezmienność ceny mieszkania i zobowiązujesz się do wpłaty jedynie 20% jego wartości. Pozostałą kwotę, czyli II transzę, wpłacisz dopiero z końcem sierpnia 2023 roku.  Nie ponosisz żadnego ryzyka, ponieważ umożliwiamy odstąpienie od umowy, w sytuacji gdy jednak nie uda Ci się uzyskać finansowania. Więcej informacji na temat harmonogramu płatności i możliwości odstąpienia od umowy udzielają pracownicy w Biurze Sprzedaży w Katowicach.

Po trzecie – skorzystaj z finansowania

Z podpisaną umową deweloperską i sprawdzoną zdolnością kredytową możesz w pierwszej kolejności już od startu programu starać się o uzyskanie finansowania w ramach Bezpiecznego Kredytu 2%. Masz na to czas aż do końca sierpnia 2023 roku, bo wtedy dopiero będzie przypadała płatność kolejnej transzy za Twoje mieszkanie. Zapłacisz ją po uruchomieniu kredytu. Jeśli jednak dwa niezależne banki odmówią Ci udzielenia finansowania, masz możliwość odstąpienia od umowy bez ponoszenia kosztów.

To prosty przepis na Twoje mieszkanie z Acatom! Wybierz mieszkanie, podpisz z nami umowę deweloperską i wraz ze startem programu Pierwsze Mieszkanie skorzystaj z rządowego dofinansowania Bezpieczny Kredyt 2%.

Więcej szczegółów w Biurze Sprzedaży Mieszkań – nr tel. 32 32 00 38, katowice@acatom.pl. Zapraszamy do kontaktu!

Wawer Go – wszystkie mieszkania sprzedane!
Ostatnie mieszkanie w inwestycji Wawer Go właśnie zostało sprzedane! Dziękujemy wszystkim klientom za zaufanie i gratulujemy nowego adresu zamieszkania przy ul. Przylaszczkowej.

Żegnamy się z Warszawą, ale.. nie na długo. Już wkrótce będziemy informować o starcie II etapu inwestycji Wawer Go.

Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową!

Piastowska 30 z pozwoleniem na użytkowanie
Nasza najnowsza krakowska inwestycja została zakończona i otrzymała pozwolenie na użytkowanie. 7-kondygnacyjny budynek Piastowskiej 30 jest dziesiątym zrealizowanym przez nas przedsięwzięciem deweloperskim.

Pozwolenie na użytkowanie to dokument wydawany przez Powiatowy Nadzór Budowlany stwierdzający, że inwestycja została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, a także spełnia wszelkie możliwe normy i warunki techniczne, sanitarne i przeciwpożarowe.  Nasi  klienci zostali już poinformowani o możliwości odbioru swoich mieszkań. Chętnych na zakup mieszkania w tej prestiżowej lokalizacji zapraszamy do kontaktu z Biurem Sprzedaży pod nr tel. 12 222 02 01. W ofercie zostały już tylko ostatnie 3 mieszkania.

Charytatywny mecz "Hokej od serca" w Katowicach
W sobotę, 17 grudnia na lodowisku Jantor w Katowicach mieliśmy przyjemność wziąć udział w kolejnej edycji wyjątkowej akcji — Hokej od serca. Drużyny gwiazd i przedsiębiorców spotkały się nie tylko po to, by wspólnie zagrać i bawić się, ale przede wszystkim w szczytnym celu. Cały dochód z biletów cegiełek na mecz oraz z licznych licytacji przeprowadzonych w trakcie wydarzenia został przeznaczony na potrzeby Hospicjum Cordis oraz leczenie podopiecznych Fundacji Wspieramy Marzenia – Pawła Nantki i Marcina Standury.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Julia Wróblewska, Ewelina Lisowska, Wojciech Wojciechowski, Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron, Darek Maciborek, Arleta Zalewska, Jan Kliment i Janusz Adamiec. Podczas meczu odbywały się konkursy dla publiczności, najmłodsi zaś mogli skorzystać ze strefy animacji. Pokaz umiejętności rajdowych zaprezentowali Najszybsi Bracia w Polsce - Jarosław Szeja i Marcina Szeja.

Jako sponsorzy jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak ogromnego i szlachetnego charytatywnego przedsięwzięcia.

Mikołajki dla Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie
Niedzielne popołudnie 4 grudnia było dla nas wyjątkowe i bardzo radosne. Spędziliśmy je w Starochorzowskim Domu Kultury z grupą kilkudziesięciu młodych osób – dzieci i młodzieży znajdujących się pod opieką Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie. Wspólnie świętowaliśmy Mikołajki.

Spotkanie uświetnił spektakl „Zosia z Szarego Miasta” w reżyserii Jakuba Pieczki i w wykonaniu aktorów działających w Stowarzyszeniu „take tam”  im. Artystów Międzywojnia. Poznaliśmy historię Zosi, mieszkającej w Szarym Mieście, w którym nie ma żadnych uczuć, wszystko jest nudne i bezbarwne. Dziewczynka odnajduje na strychu starą książkę, w której jest mapa prowadząca do Królowej Emocji. Spektakl spotkał się z entuzjastyczną i żywą reakcją widowni.

Główną atrakcją imprezy była wizyta Świętego Mikołaja i Elfa. Każde dziecko mogło porozmawiać chwilę z Mikołajem i zrobić sobie wspólne zdjęcie. Oczywiście nie zabrakło prezentów – wszystkie dzieci otrzymały podarunek z życzeniami „Słodkich Świąt” od firmy Acatom. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli dać upust swojej kreatywności w kąciku plastycznym. Świąteczna atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim uczestnikom, a nam dodała energii do działania na kolejne tygodnie.

Organizacja spotkania mikołajkowego dla Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie jest działaniem firmy Acatom na rzecz lokalnej społeczności. Pragniemy realnie wspierać naszych sąsiadów, konsekwentnie wdrażając politykę społecznie odpowiedzialnego biznesu poprzez prowadzenie działań charytatywnych.

Konkurs o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku
23. września mieliśmy przyjemność wziąć udział w gali rozdania nagród dziesiątej edycji Konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła, która odbyła się Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Certyfikat uczestnictwa w konkursie odebrał Krzysztof Mus, Prezes Zarządu firmy Acatom.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu została nominowana jedna z naszych krakowskich inwestycji - Federowicza 61, zakończona w II połowie 2021 roku. W skład tego kameralnego osiedla wchodzi dziesięć 2-piętrowych budynków i 80 mieszkań, o powierzchni od 34 m² do ponad 83 m².

Najważniejszym celem konkursu jest ocena podmiotów realizujących inwestycje mieszkaniowe na terenie Krakowa i gmin ościennych. W bieżącej edycji nominowanych zostało w sumie 11 firm deweloperskich i 14 inwestycji, a konkurs w tym roku obchodził swoje XX-lecie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym firmom.

 

Raport Przyjazny Deweloper 2022
Z przyjemnością informujemy, że znaleźliśmy się w gronie dziesięciu polskich firm, które otrzymały tytuł Przyjaznego Dewelopera 2022.

Wyróżnienie przyznawane jest przez redakcje Gazety Finansowej oraz Home & Market tym przedsiębiorcom z sektora nieruchomości, dla których dane słowo, czyli to, co zadeklarowali w ofercie i zawarli w umowie – jest wiążące. Przyjazny deweloper to według dziennikarzy również taki, który gotowy jest służyć pomocą i dzielić się swoim doświadczeniem.

Zapraszamy do zapoznania się z całym raportem: Przyjazny Deweloper 2022.

 

V Charytatywny Bieg św. Goara
Dnia 14 maja 2022 w Lesie Komunalnym w Gliwicach odbył się V Bieg Charytatywny św. Goara, zorganizowany przez Gliwickie Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjne i Radę Rodziców. W biegach dla dzieci i dorosłych na kliku różnych dystansach wzięło udział łącznie ponad 250 osób.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, nagrodę oraz  pakiet startowy. W trakcie Festynu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w warsztatach, licznych grach i zabawach. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann. Celem biegu było pozyskanie funduszy na  budowę ścieżki sensorycznej. A my mieliśmy ogromną przyjemność oraz wyjątkowy zaszczyt być sponsorem tego wydarzenia. Więcej informacji na stronie GCER i na profilu FB.

Acatom wygrywa Ranking Najlepszych Inwestycji na Śląsku
Z przyjemnością informujemy, że 1 miejsce w Rankingu Najlepszych Inwestycji na Śląsku zajęły dwa realizowane przez nas przedsięwzięcia deweloperskie. W I kwartale 2022 roku w Katowicach ranking wygrała inwestycja Daszyńskiego Park, a w Gliwicach – Apartamenty Mikołowska, która utrzymała tym samym pozycję z grudnia 2021.

Ranking Inwestycji to zestawienie portalu RynekPierwotny.pl, w którym raz na kwartał wskazywane są najpopularniejsze inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Wyniki rankingu bazują na podstawie analizy zachowań ponad 500 000 użytkowników, którzy co miesiąc przeglądają oferty deweloperów w poszukiwaniu wymarzonego „M”. Cały ranking, obejmujący 18 miast wojewódzkich w Polsce, znajduje się pod linkiem: Ranking Inwestycji.

Wyróżnienie Deweloper Roku 2021
Miło nam poinformować, że firma Acatom została uhonorowana wyróżnieniem Deweloper Roku 2021, przyznawanym przez redakcje „Gazety Finansowej” i „Home & Market”.

Grono wyróżnionych deweloperów w  ocenie redakcji zasłużyło na szczególne uznanie, ponieważ mimo zawirowań, wynikających zarówno z pandemii Covid-19, jak i wojny rosyjsko-ukraińskiej, korzystając z wieloletniego doświadczenia, tak konstruują ofertę, by nieustannie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jesteśmy dumni, że nasza praca i zaangażowanie zostały docenione. Z całą treścią raportu „Deweloper Roku 2021” można zapoznać się pod linkiem: Raport Deweloper Roku 2021

Ankieta Badanie Satysfakcji Klienta
Kilka dni temu przekazaliśmy już większość mieszkań nowym właścicielom w ramach zrealizowanej inwestycji Federowicza 61. W finale procesu sprzedaży nasi klienci otrzymali do wypełnienia ankietę Badanie Satysfakcji Klienta. Cenimy sobie każdą wyrażoną opinię, tym bardziej cieszy nas fakt, że nasza praca została doceniona i wszystkie opinie były pozytywne!

Dziękujemy osobom, które poświęciły czas na wypełnienie ankiety. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie miłe słowa. Kilka cytatów  oraz częściowe wynik z ankiet prezentujemy poniżej:

Bardzo dobry kontakt z biurem sprzedaży, Panie bardzo życzliwe, chętne do pomocy w kwestiach wszelakich, bardzo profesjonalna obsługa!

Uzyskałem bardzo profesjonalną pomoc w biurze sprzedaży. Bardzo dziękuję paniom Katarzynie i Paulinie. 100% profesjonalizmu i wysoka kultura osobista.

Jestem pod ogromny wrażeniem Pani Pauliny, niezwykle pomocna, profesjonalna, z ogromną kulturą osobistą i klasą. Wiele razy otrzymałam wyczerpujące odpowiedzi, rady, sugestie, bardzo bezpiecznie klient czuje się pod opieką pani Pauliny.

 

Sprostowanie do artykułu prasowego Dziennika Zachodniego
Dnia 2 lutego 2022 roku na łamach Dziennika Zachodniego ukazało się sprostowanie do artykułu prasowego na temat naszej inwestycji Daszyńskiego Park w Katowicach, który opublikowany został w listopadzie 2021 roku. Poniżej zamieszczamy fragment treści sprostowania:

„Acatom Spółka z o.o. Sp. k. informuje, że odwierty które wykonała Spółka na terenie realizowanej inwestycji sięgały do 26,0 m, a nie od 5 do 6 metrów jak stwierdza artykuł. Na dodatek, należy zaznaczyć iż w trakcie przygotowywania dokumentacji projektowej inwestor dokonał 9 nowych odwiertów o głębokości do 26 m o łącznej długości 164,5 mb co zostało ponadto wsparte geofizycznymi badaniami elektrooporowymi oraz 7 archiwalnymi odwiertami geotechnicznymi.

(…)

Decyzja pozwolenia na budowę w/w inwestycji została wydana w oparciu o projekt budowlany, uwzględniający fakt posadowienia budynków na przedmiotowym terenie, a co za tym idzie projekt ten przewiduje niezbędne warunki techniczne i zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczeństwo oraz trwałość inwestycji.”

Całość sprostowania dostępna jest pod linkiem: Sprostowanie w Dzienniku Zachodnim

Wspieramy aktywność dzieci i młodzieży
22 stycznia 2022 r. w Domu Ludowym w Muchówce im. Alojzego Stochla odbyła się XII edycja Międzyświetlicowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Nowego Wiśnicza. Turniej zorganizowany został w ramach ferii dla dzieci z Gminy Nowy Wiśnicz.

Mecze w systemie pucharowym były rozgrywane jednocześnie aż na trzech stołach. Kto wie, czy wśród turniejowych graczy nie znalazł się nowy talent na miarę Andrzeja Grubby lub Leszka Kucharskiego?
Turniejowe zmagania były okazją do czynnego wypoczynku oraz sportowej rywalizacji, która w tym trudnym pandemicznym okresie jest niezwykle ważna dla młodych ludzi. Firma Acatom miała przyjemność być partnerem wydarzenia.

Więcej informacji pod linkiem: Relacja z turnieju

 

Acatom zagrał razem z WOŚP!
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku akcję można było wspierać na wiele różnych sposobów, również poprzez wpłaty do eSkarbonki – bez wychodzenia z domu.

Jedna z nich była nasza - Acatomu! Dzięki temu każdy z nas w łatwy sposób mógł zagrać z WOŚP dla okulistyki dziecięcej. Naszą eSkarbonkę można znaleźć pod linkiem:
eSkarbonka Acatom

Mikołowska Apartments ranked number one among investments in Gliwice
We are pleased to announce, that one of our investments located in Silesia won the honorable first place in the popularity ranking of the prestigious Rynek Primary portal.
In December 2021, our project Mikołowska Apartments outclassed the competition and became the most visited investment in Gliwice.
A Christmas gift for our four-legged friends
Winter is a difficult time for the charges of animal shelters, so out of concern for our smaller brothers, we organized a collection among the employees of Acatom to help one of the shelters in Krakow.

Christmas appeal

There are several hundred dogs and cats in the shelter, eagerly waiting for people who want to give them a home and genuine, loving care. In this special period, as well as in the heat of Christmas preparations, it is also worth remembering about our four-legged friends, which is why we encourage all people of good will to get involved in helping. All details about the forms of support, as well as information about dogs and cats waiting for adoption, can be found at the link:

http://www.schronisko.krakow.pl/

Mass media about us
The portal Miasto.pro writes about our plans for the future
Acatom is a real estate development company that has been operating on the real estate market for over a decade. Her activity so far has mainly involved investments in Kraków. This year the developer entered the Metropolis GZM. Full text available at: https://miasto.pro/acatom-rosnie-na-poludniu-polski-w-katowicach-kupil-drugi-grunt/ ht
Mikołajki with the GTW Association
On December 5, we had the honor to be a partner of a unique event. At the Rynek Artistic Station in Gliwice, a Christmas meeting was held, organized by the GTW Association, co-organized by Acatom. Almost a hundred children - charges and participants of the Association's activities - received sweet Christmas gifts.
The event was hosted by animators and the highlight was an unusual surprise show. St. Nicholas' Day was an opportunity to celebrate together and to summarize the whole year of the Association's activity. After the meeting, all participants could take part in workshops organized on the Market Square as part of the Christmas Market. There were also Christmas delicacies, as well as many opportunities to buy ornaments and Christmas gifts. Cooperation with the largest organization in Gliwice, as well as one of the largest in Silesia - GTW Association, which has been successfully developing social, sports and cultural projects for years, is an important element of our activities for the local community. We are glad that we could be part of such a nice project and bring a lot of joy to quite a large group of kids.
Acatom is giving away Christmas gifts
Special Christmas promotions are waiting for our customers in the sales offices
We will buy plots of land for multi-family housing
We are interested in purchasing land for multi-family housing in Krakow.

When sending an offer for a given property, please provide:

  • property location and area
  • information about the real estate (development plan, planned UFA, & nbsp; WZiZT, other)
  • proposed price

contact:

Wojciech Woźniak

Director for s. expansion & nbsp;

e-mail: & nbsp; w.wozniak@acatom.pl

tel. 662-160-505